Niečo o mne

150720144243

Ahojte všetci, ktorí ste sa rozhodli prezrieť si moje stránky. Dlho som rozmýšľala, či sa do takéhoto „projektu“ pustiť alebo nie, ale keďže je doba internetu, tak mi všetky pre-a-proti vyšli týmto smerom. Chcela by som vytvoriť stránku o všeličom, ale predsa mám niektoré záujmy také, ktoré ma zaujímajú viac ako ostatné.
Volám sa Kaja, som mama dvoch dospelých dievčeniec a chovám pri dome štyroch kocúrov, ktorí nie a nie odísť. Od malička ma bavia ručné práce rôzneho druhu. K tomu ma viedla ako prvá moja prababka, ktorá tkávala koberce a ja som bola jej veľká pomocníčka a fanúšička. Cez prázdniny som rada chodievala k babke, kde sa ručným prácam nekládli žiadne prekážky, takže som stále skúšala niečo nové, každé prázdniny za zaujímalo niečo iné.

Už niekoľko rokov však u mňa jednoznačne z ručných prác vedie patchwork, ktorému sa venujem každú voľnú chvíľu, ktorú mám popri zamestnaní a iných povinnostiach. Teším sa, že mojím dievčatám sa patchwork tiež páči, žiaden z výrobkov sa u mňa dlho neohreje, lebo ho zrekvirujú, no dobre, niečo predsa mám, drobnosti, ktoré som si vybojovala.
Od základnej školy rada pečiem a varím, v tom čase, na druhom stupni základnej školy, bol rozšírený predmet, kde sme sa učili aj rôznym domácim prácam a chlapci remeslám.
Ďalším mojím veľkým koníčkom je geológia, hlavne mineralógia, tu sa musím ešte toho hrozne veľa učiť. Mama bývala zo mňa nešťastná, hlavne keď chcela variť. Kamene boli u nás všade, v hrncoch (samozrejme dobré miesto na skrýšu), v zásuvkách, skrinkách, dokonca v poštovej schránke, skrátka všade, kade sa pohybovalo „čo najmenej“ ľudí, aby mi ich niekto neodcudzil.

Môj patchwork – sem sa budem snažiť vkladať zaujímavé články o patchworku a quiltingu, prípadne informácie o akciách, ktorých sa zúčastním.

Galéria – tu budú fotografie z mojej tvorby rôznych ručných prác. Taktiež dielok, ktoré vytvorili šikovné ručičky mojich dcér.

Návody a postupy – pokúsim sa pravidelno – nepravidelne aktualizovať zaujímavé návody, ktoré ma zaujímajú, zároveň moje vlastné pokusy.

Ostatné záľuby – ako som spomenula, zaujíma ma všeličo….

Obľúbené stránky – internetové odkazy a stránky, ktoré často navštevujem.

Recepty – v tejto rubrike nájdete recepty z môjho zošita, ktoré pekávam ja, moje dcéry, mamina, teta, ktoré pekávala moja babka, môžem ich nazvať rodinné. Ale tiež receptíky od mojich kamarátok, kolegýň, známych, prípadne rady k vareniu a pečeniu, zo skúsenosti.

Takýmto – trošku dlhším úvodom by som Vás rada privítala na stránkach, ktoré teda budú moja „všehochuť“ a prajem Vám príjemné prezeranie.